Napsali o nás


 

Vhled do Albandu!
Nový rozhovor s Jardou! Vhled do histroie Albandu, současnosti a trochu budoucnosti. 

Celý článek zde.

 

 

POTKAL JSEM TĚ U JEZERA JMÉNEM BRNĚNSKÁ PŘEHRADA aneb KŘÍDLA BYSTRCKÝCH POVSTÁNÍ
Report z koncertu v Brně - Bystrc.

Celý článek zde.

Jaroslav Kronek to s muzikou stále myslí vážně!

Charismaticky rockovy zpèvák Jaroslav Albert Kronek v kvetnu s energil a vitalitou kluka oslavi oslavi 69 let, a ze to s muzikou ve svém veku stále myslí vázne jsou pociny kapely Alband ve které jako frontman püsobí

Celý článek zde.

Zpěvák Kronek s ALBANDem vyprodal předvánoční koncert. Přidává další.

Rockový zpěvák Kronek (bývalý frontman kapely KERN) je na hudební scéně už 37 let. Překonal vážnou nemoc a letos má ještě další dva důvody k oslavám.

Jaroslav Albert Kronek, známý a charismatický rockový zpěvák, se právě nachází v roce, ve kterém se mu sešla hned dvě důležitá výročí. V květnu s energií a vitalitou kluka oslavil 65 let a také je to letos již 10 let od založení hudební kapely Alband, ve které jako frontman aktuálně působí.
Zdroj: https://doporucujeme.denik.cz/doporucujeme/10-narozeniny-oslavi-j-a-kronek-a-alband-koncertem-20191106.html


Zdroj: https://doporucujeme.denik.cz/doporucujeme/10-narozeniny-oslavi-j-a-kronek-a-alband-koncertem-20191106.html
Celý rozhovor zde.

 

Začít hrát na akustickou kytaru bylo jako objevit Ameriku, J.A.Kronek v rozhovoru pro časopis ČD pro vás, duben 2019

Deset let uteklo od doby, kdy zpěvák J. A. Kronek ukončil své působení v brněnské rockové kapele Kern. Založil novou skupinu, vzal do rukou španělku a objevil nový svět. „Bylo to jako seskočit z lokomotivy a naskočit do subtilní drezíny,“ říká dnes frontman kapely Alband, která loni vydala nové album Reziduum.

Celý rozhovor v Aktualitách (v plaintextu) nebo níže po kliknutí na obrázek (otevře se PDF):

---

Rozhovor MyFace: Alband vydal nové CD a pomalu chystá oslavu

Jaroslav Albert Kronek, Libor Machata, Víťa Franěk, Zbyněk Petržela, Mirek Horňák. To je kapela Alband. Letos vydali nové CD, které má u posluchačů i kritiků obrovský úspěch. Více o něm, ale také chystaných oslavách desátého výročí skupiny prozradil frontman skupiny Jaroslav Albert Kronek.

Celý rozhovor v Aktualitách (v plaintextu) nebo níže po kliknutí na obrázek (otevře se PDF):

---

Recenze CD na Rock&Pop

Jméno Jaroslav Albert Kronek bude mnoho lidí i po všech těch letech v první řadě spojovat se skupinou Kern a s hity Blízko nás nebo Exploze. Přitom zpěvák ji opustil již před deseti lety. Pod hlavičkou Alband v těchto dnech vydává novinku.

Celou recenzi si můžete přečíst po kliknutí na úvodní stránku časopisu níže:

----

Když muzika baví, je to slyšet - článek v časopise Exit162 (Velká Bíteš)

Alband s Jaroslavem Albertem Kronkem akusticky zahrál zaplněnému bítešskému náměstí nedávno – o hodech. Muzikanti tohoto hudebního seskupení svůj hudební život zasvětili bigbítu a prošli několika rockovými kapelami. Spojuje je brněnský Kern. Vyzpovídala jsem Jaroslava Alberta Kronka.

PDF k přečtení po kliknutí na obrázek níže:

----

Španělky místo metalu aneb jak zestárnout důstojně - článek v časopise Rock 'n' All (zobrazí se po kliknutí na úvodní stránku časopisu níže nebo pdf zde)

 Rock

----

ALBAND a jeho Reziduum, recenze CD na RockPalace.cz:

Tak co to tu po letech máme?
Dal jsem tomu asi deset patnáct poslechů během tří dnů, doma v klídku, i v autě a funguje to v obou případech.
Nevím ale, jak co nejlépe vystihnout tuhle desku i pro ty, kteří o Albandu nic moc neví, ale třeba vídali tuhle partu muzikantů svého času v Kernu.
Porovnávat nemá smysl, ale jen pro informaci. Alband je semiakustická parta kolem J. A. Kronka a to musí stačit. Je to všem jasné ne?

Celá recenze ZDE

----

Kapele Alband pokřtil desku Honza Toužimský a Aleš Petržela, RockSound.cz:

Kapela Alband křtila 30. 8. v Brně své CD Reziduum. na zdárný průběh akce dohlížel ze své výšky hrad Špilberk, který se tyčí právě nad areálem letního kina, kde se koncertní křest konal. A že se také náležitě vydařil: bylo plno, poslední tři písničky zapršelo, ale to všichni vydrželi.
Akustické sdružení muzikantů, kteří jsou všichni spojení s kapelou Kern, pozvalo na křest desky jako kmotry zpěváky Honzu Toužimského (Arakain) a Aleše Petrželu (Lola). Kmotři také každý za sebe pogratulovali způsobem, který jim jde nejlépe – písní.

Celý článek včetně fotek ZDE

----

Rozhovor s J. A. Kronkem nejen o Albandu na RockPalace.cz:

Asi většina lidí Tě zná z Kernu. Tvůj odchod a založení Albandu znamenal i změnu stylu. Můžeš říct pár slov právě k té stylové změně?
Já ani nevěděl, v tom roce 2008, do čeho se řítím. Spolu s odpadlíky jsme vystoupili z armádního vrtulníku (KERN) a sedli do ultralightu (Alband ). Přetavili jsme společně třešničky ze stávajícího repertoáru a z hutného soundu do akustické komorní podoby. ve světě téhle podobě říkali unplugged. To se nám zalíbilo. Druhá fáze byla, že jsem se vřadil do instrumentální sekce spolu s elektroakustickou furchovkou. Třetí fáze byla rozhodující pro budoucnost! Tohle Durango od Furcha mělo (a má dodnes) tak inspirativní charakter zvukového projevu, že i při tom mém domácím brnkání dalo vzniknout novým písničkám. Šlo to samo. Radost. Jiná cesta. Kalibrace.

Zbytek rozhovoru ZDE