Napsali o nás


Španělky místo metalu aneb jak zestárnout důstojně - článek v časopise Rock 'n' All (zobrazí se po kliknutí na úvodní stránku časopisu níže nebo pdf zde)

 Rock

----

ALBAND a jeho Reziduum, recenze CD na RockPalace.cz:

Tak co to tu po letech máme?
Dal jsem tomu asi deset patnáct poslechů během tří dnů, doma v klídku, i v autě a funguje to v obou případech.
Nevím ale, jak co nejlépe vystihnout tuhle desku i pro ty, kteří o Albandu nic moc neví, ale třeba vídali tuhle partu muzikantů svého času v Kernu.
Porovnávat nemá smysl, ale jen pro informaci. Alband je semiakustická parta kolem J. A. Kronka a to musí stačit. Je to všem jasné ne?

Celá recenze ZDE

----

Kapele Alband pokřtil desku Honza Toužimský a Aleš Petržela, RockSound.cz:

Kapela Alband křtila 30. 8. v Brně své CD Reziduum. Na zdárný průběh akce dohlížel ze své výšky hrad Špilberk, který se tyčí právě nad areálem letního kina, kde se koncertní křest konal. A že se také náležitě vydařil: bylo plno, poslední tři písničky zapršelo, ale to všichni vydrželi.
Akustické sdružení muzikantů, kteří jsou všichni spojení s kapelou Kern, pozvalo na křest desky jako kmotry zpěváky Honzu Toužimského (Arakain) a Aleše Petrželu (Lola). Kmotři také každý za sebe pogratulovali způsobem, který jim jde nejlépe – písní.

Celý článek včetně fotek ZDE

----

Rozhovor s J. A. Kronkem nejen o Albandu na RockPalace.cz:

Asi většina lidí Tě zná z Kernu. Tvůj odchod a založení Albandu znamenal i změnu stylu. Můžeš říct pár slov právě k té stylové změně?
Já ani nevěděl, v tom roce 2008, do čeho se řítím. Spolu s odpadlíky jsme vystoupili z armádního vrtulníku (KERN) a sedli do ultralightu (Alband ). Přetavili jsme společně třešničky ze stávajícího repertoáru a z hutného soundu do akustické komorní podoby. Ve světě téhle podobě říkali unplugged. To se nám zalíbilo. Druhá fáze byla, že jsem se vřadil do instrumentální sekce spolu s elektroakustickou furchovkou. Třetí fáze byla rozhodující pro budoucnost! Tohle Durango od Furcha mělo (a má dodnes) tak inspirativní charakter zvukového projevu, že i při tom mém domácím brnkání dalo vzniknout novým písničkám. Šlo to samo. Radost. Jiná cesta. Kalibrace.

Zbytek rozhovoru ZDE