THE PAST – SOUBOJ REBELŮ – RADEGAST TOUR 2016


Cirkus skončil.
Cirkus odjel.
Zůstaly jen vzpomínky na ta obrovská a krásně plná šapitó. Éterem doznívají písně a našlapaná sóla kytar. Ještě se chvěje zem. Ještě buší srdce radostí z rozsévání. Ještě silně tepe rozprouděná krev….adrenalin všude! Děkuji všem, kteří přišli a vzpomínali, díky všem Vám, kteří jste nezapomněli…!
Děkuji Alešovi, Dodovi, Láďovi a jejich skvělým bandám, děkuji technikům za mistrný sound a přátelství, Pragokoncertu za zvládnutí logistiky a péče i v hustých situacích..!
Poděkování Radkovi a našim mecenášům. Tohleto všechno byl, je a bude rock´n´roll. Forever!
Krásné Vánoce a heavy rok 2017.
J.A.Kronek&The Past

Základní informace o tour
1. koncert – Velké Meziříčí
2. koncert – Děčín
3. koncert – Plzeň – Neúčast z důvodu nemoci J.A.Kronka
4. koncert – Praha – Neúčast z důvodu nemoci J.A.Kronka
5. koncert – Brno – Vodova
6. koncert – Ostrava
7. koncert – Zlín


Pražské Hard Rock Café včera patřilo novinářům a největším rebelům a osobnostem české metalové scény, kteří spojili své síly a na konci listopadu vyráží na společné halové turné!

Byl to včera až mrazivý pocit. K jednomu stolu před novináře společně usedla ty největší esa české metalové historie. A novinářům na úvod jejich zásadní počiny připomněla další legenda Heavy Holeček. Řekl co pro něj a rockové fanoušky znamenalo, když vyšla deska „Radegast“ od CITRONU, „Thrash The trash“ od ARAKAINU, „Vzhůru přes oceán“ od VITACITU a „Od narození“ od skupiny KERN. Heavy Holeček ani nechtěl věřit tomu, že v jeden koncertní večer se budou moci fanoušci vrátit o několik dekád zpět a vidět a slyšet základní a stěžejní skladby naší rockové historie. Vždyť hity ARAKAIN bude zpívat Aleš Brichta, Miloš Dodo Doležal odehraje takřka celé album Vzhůru přes oceán, největší hity KERNU zazpívá J.A.Kronek a hity CITRONU budou zpívat Láďa Křížek a Tanja! Ale turné „Souboj rebelů Radegast Tour 2016“ nebude jen o vzpomínkách a nostalgii. CITRON na turné představí zbrusu nové písně z alba Rebelie rebelů, které vyjde na podzim. Dodo představí rovněž několik zbrusu nových skladeb, které chystá pro nové CD. Zcela samostatný přístup ke každému městu z hlediska skladeb pak bude volit Aleš Brichta. Např. pro Ostravu nazkouší skladbu „Zdař bůh“. A pro jiné města chystá další lahůdky skladby, které fanoušci neslyšeli třeba 30 let! A jako třešnička na dortu by měla být společná píseň, kde hudbu skládá Miloš Dodo Doležal, otextuje Aleš Brichta a rebelové společně odzpívají! Fanoušci se mají na podzim na co těšit. Tiskovku emotivně prožívali i samotní umělci.„Já jsem šťasten, já si užívám muziku a užívám si to o to víc, že tady sedíme teď všichni spolu, že se podařilo něco, co by se mohlo zdát v minulých letech, že se nepodaří nebo že to nikoho nenapadne, jsem moc rád a doufám, že to je pouze začátek nějaké další éry“, pronesl o připravovaném turné na tiskové konferenci kapelník skupiny Citron Radim Pařízek.

„Já na rozdíl od Vás chlapi jako souboj nesouboj, to záleží na tom, jak to budou lidi vnímat, ale princip je takovej, že celá ta akce je o jediný věci, aby se lidi bavili a o nostalgii, která tam propukne obrovským způsobem“, řekl další z hlavních aktérů tiskové konference zpěvák Aleš Brichta.

„My jsme se v těch osmdesátkách potkávali často, míjeli jsme se na různejch festivalech, hodně jsme o sobě věděli, já se na to teď fakt těším a doufám, že si ty fanoušci najdou ten čas, to bude velmi důležitý“. „Musím upozornit, že máme dobrou sestavu, takže budete mít s námi chlapci velký trápení“ pronesl s ironickou nadsázkou zpěvák Miloš Dodo Doležal.

„To nebude souboj náš, to bude souboj těch, kteří si najdou čas a peníze a přijdou si nás dohromady poslechnout“ pronesl zpěvák Albert Kronek.

„Rok potom, co jsme tu seděli a vyprávěli, že začínáme ( pozn. tisková konference V Hard Rock Café 7.10.2015 ) se událo strašně moc dobrejch věcí, prostě se nám to povedlo a to můžu říct, že to je takovej hodně hřejivej pocit, že máme za sebou dobrou práci a lidi, který nás mají fakt rádi“ dodal zpěvák kapely Láďa Křížek.

„Je to zvláštní, že i já jedu dál s touhle partou a baví mě to daleko víc než na začátku… Je tam energie a je tam chuť něco vyrobit, aby to mělo hodnotu a aby nás to bavilo… I když jsem tady jako host, líbí se mi tady mezi těmi kluky a to je hlavní“, řekla zpěvačka kapely Citron Tanja…

Fotogalerii z TK v Hard Rock Café k turné Rebelie rebelů Radegast Tour a novému albu CTIRONU si můžete prohlédnout zde…

Turné Souboj Rebelů Radegast Tour 2016 startuje 16.11. ve Velkém Meziříčí a končí 17.12. ve Zlíně. Kromě toho uvítají fanouškové tyto čtyři metalové rebely 18.11. v Děčíně, 3.12. v Plzni, 6.12. v Praze, 10.12. v Brně a 15.12. v Ostravě.